Урок літературне читання


Тема. ТАМАРА КОЛОМІЄЦЬ. ЯЛИНКА МОГО ДИТИНСТВА (Спогади) 

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити аналізувати прочитане; збагачувати знання учнів про історію свого народу, про важкі роки другої світової війни; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до прекрасного.
Хід уроку 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
Лиш дзвінок на урок продзвенить — 
Стане кожен серйозним в ту мить, 
Бо роботи багато у нас, 
І активно працює весь клас. 

ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 
1. Робота над скоромовкою 
Гра «Дощик» 
Учениця читає. 
- Накрапає дощ (тихо). 
- Дощ пускається сильніше (голосніше). 
- Злива (голосно). 
- Дощ слабшає (тихіше). 
- Дощ припинився (читання припиняється). 
Скільки важуть пироги? 
Покладу їх на ваги. 
Їх не треба рахувати, 
Краще гостей пригощати. 
2. Артикуляційна розминка 
-  «Чашечка». 

Урок Я у світі

Тема. Правила готинності. Українські звичаї щодо зустрічі та приймання гостей
Мета: учити бути гостинними, розширювати знання дітей з гостинного етикету;
            розвивати навички поведінки в гостях;
            виховувати культуру поведінки, гостинність.
Обладнання: завдання для роботи в групах, фотоколажі, предмети для фокусу.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку
I. Організація класу.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Пояснити що не так.
A)  Оленка взяла тістечко, відкусила величезний шматок і намагалась сказати Катеринці, яке тістечко смачне.

Урок природознавства


Тема. Материки, океани і частини світу на географічних картах. Практична робота "Робота з географічною картою півкуль та світу"
 Мета: навчати ученицю користуватися картою; ознайомити з поняттями «материки» й «океани»; учити показувати на карті материки й океани; розвивати мовлення, мислення; вчити складати розповіді про природу материків і океанів; виховувати інтерес до географічних знань.

Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
         1. Відповіді на запитання для повторення з рубрики «Перевір себе»
         2. Бесіда
— Яку форму має наша планета?
— Як називають модель Землі?
— Що таке карта?
— Якими бувають карти?
— Як позначають па карті земну поверхню?
— Чи можна відразу побачити на карті всю поверхню нашої планети?

Урок образотворчого мистецтва

 Тема. Пейзажний живопис. Види пейзажів. Уведення в пейзажну композицію зображення тіней, що падають від обєктів. Практична робота «Зимова казка»

Мета. Систематизувати уявлення дитини про зиму. В бесіді про зиму звернути увагу на те, як художники в своїх роботах зображують зимовий пейзаж і його елементи. Розвивати у учениці композиційні навички, зорову пам’ять, асоціативно-образне мислення, уяву, фантазію. Поглиблювати поняття про теплу і холодну гаму кольорів. Виховувати охайність, акуратність, самостійність в роботі, бажання створювати прекрасне навколо себе.
Обладнання. Таблиця, серія ілюстрацій, малюнків (зразків дитячих робіт) на тему “Зима”, репродукції картин О. Грибова “Зимовий вид з вікна”, С. Адамовича “Зимовий пейзаж”, А. Пластова “Перший сніг”.
Хід уроку
I. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.
II. Робота над темою уроку.


Пейзаж, краєвид —  Жанр образотворчого мистецтва, присвя­чений  зображенню природи, міст, архітектурних комплексів тощо; пейзажне малярство.

      Пейзажист — митець, що спеціалізується в жанрі пейзажу.

Повітряна перспектива — вид перспективи, що показує, як змі­нюється колір і тон віддалених предметів, що сприймаються зором не досить яскраво і навіть не того відтінку, яким бачиться, якщо подивитися на них зблизька.

Урок трудового навчання

Тема. Новорічні та різдвяні традиції. Стилізація форм ялинки. Практична робота "Конструювання макетів новорічної ялинки." "Виготовлення сніжинки"


Мета: ознайомити ученицю з елементарними основами конструювання ялинкових прикрас із паперу; розвивати конструктивні здібності, уяву, фантазію; виховувати акуратність, найкращі якості людей.
Обладнання: малюнки, схеми для виготовлення ялинкових прикрас.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Гра «Зимова риболовля»
Учениця ловлять з ополонки рибок, на яких написані загадки, читає та відгадує їх.
II. Актуалізація опорних знань.
Повідомлення теми і мети уроку
На парті розташовані малюнки (зимовий пейзаж, святкування Нового року, схеми виготовлення ялинкових прикрас).
— Евелінка, розглянь, будь ласка, малюнки, які знаходяться на парті.
Тож гаразд, часу не гаєм 
І роботу починаєм.